Result of Gurupurnima Program

Fancy Dress Competition
 
VIII Girls

Sr.No Name Class Rank
1 Gupta Vaishnavi VIII B I
2 Gupta Vidhi VIII C II
3 Khan Hajira khatoon VIII B III
4 Singh Shanu Pradeep VIII A III

 
VIII Boys

Sr.No Name Class Rank
1 Singh Ankit VIII G I
2 Mourya Manoj VIII F II
3 Yadav Rangeet VIII F III

 
Dwipatri Abhinay Competition
 
IX Girls

Sr.No Name Class Rank
1 Dixit Neha IX B I
2 Chaurasiya Neha IX B I
3 Ansari Farin IX C II
4 Bhatt Sakshi IX C II
5 Sukariya Reshma B. IX A III
6 Prajapati Prinjal S. IX A III

IX Boys

Sr.No Name Class Rank
1 DubeyAbhay IX G I
2 Gupta Mayank IX G I
3 Shaikh Aksar Ali IX H II
4 Balotia Devendra IX H II
5 Gautam Ankit IX G III
6 Prajapati Ratnesh IX G III

 
 
Best Of Waste
 
Std. VIII

Sr.No Name Class Rank
1 Vishal Jalaram Badaria VIII D I
2 Vaishnavi Shivmurt Gupta VIII B II
3 Hajira Aulad Ali Khan VIII B III

 
Std. IX

Sr.No Name Class Rank
1 Vishwakarma Nisha Anil IX B I
2 Singh Riya Brijesh IX A II
3 Joya Kiran Vinod IX B III

 
Std. X

Sr.No Name Class Rank
1 Gadgawaliya Preeti Ramesh X B I
2 Shaikh Raeesa Shamshad X A II
3 Gupta Jyoti Ramesh X A III

 
Krishna Janmashtami Competition
Loknritya Competition
Play Competition(Boys)
 
IX G – First Prize

Sr. No Name Class Rank
1 Ratnesh Ashok Prajapati IX G I
2 Mayank Chandrashekhar Gupta IX G I
3 Sumit Krunakar Bhatt IX G I
4 Ankit Kanhaiyalal Gautam IX G I
5 Ravi Premaram Bokoliya IX G I
6 Neeraj Umashankar Patel IX G I
7 Suraj Suresh Gupta IX G I
8 Abhay Rakesh Dube IX G I
9 Lalchand Chunnilal Khorwal IX G I

 
IX E – Second Prize

Sr. No Name Class Rank
1 Gupta Pratham Rajesh IX E II
2 Dabi Kushal Surendra IX E II
3 Sankhala Arjun Gaurishankar IX E II
4 Ram Rohit Durgaprasad IX E II
5 Mourya Rohit Dulchand IX E II
6 Kashyap Ganesh Dinesh IX E II
7 Tigaya Kamlesh Balveer IX E II
8 Yadav Sachin Shambhu IX E II
9 Prajapati Santosh Rajuram IX E II

 
IX F – Third Prize

Sr. No Name Class Rank
1 SuwasiyaGovindOmprakash IX F III
2 BokoliyaSukhdevHathiram IXF III
3 Tungariya Ramesh Ratanlal IX F III
4 Verma Ashok Kosalkishor IX F III
5 Suwasiya Vishal Mukesh IX F III
6 Fulwariya RoshanTilokchand IX F III
7 Gadgawaliya Sahil Ramesh IX F III